Kredyt konsolidacyjny – wygodny sposób na kilka kredytów

Posiadasz już kilka zobowiązań finansowych i ciągle zapominasz o terminach spłat poszczególnych kredytów? Ratunkiem może się okazać konsolidacja kredytów i pamiętanie tylko o jednej, stałej racie miesięcznej!

Dlaczego konsolidacja zobowiązań się opłaca?

Osoby, które mają na co dzień bardzo dużo zobowiązań finansowych z pewnością miewają problemy z pamiętaniem o datach spłat poszczególnych kredytów i szukają sensownego rozwiązania. Kredyt konsolidacyjny np. ten który proponuje Santander Consumer Bank, to coś dla tych, którzy potrzebują wygody i chcą płacić tylko jedną, miesięczną ratę za swoje kredyty. Ponadto skorzystanie z takiego rozwiązania to także szansa na poprawienie swojej zdolności kredytowej. W ten sposób o wiele łatwiej otrzymać kolejny kredyt w przyszłości pod warunkiem terminowych spłat wszystkich dotychczasowych zobowiązań finansowych. Spłata Twoich zobowiązań rozłożona jest na dłuższy okres, dzięki czemu raty są wygodne i nie obciążają domowego budżetu. W przypadku kredytu konsolidacyjnego niższe jest także oprocentowanie, dzięki czemu zyskujesz więcej gotówki. Natomiast kredyt konsolidacyjny możesz otrzymać bez udziału poręczycieli i bez dodatkowych zabezpieczeń.

Kredyt konsolidacyjny – co można skonsolidować?

W ramach jednego kredytu konsolidacyjnego możesz skonsolidować wiele swoich zobowiązań finansowych np. kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, pożyczkę lub kredyt gotówkowy, inny kredyt konsolidacyjny, zobowiązania z karty kredytowej, a nawet swój limit w ROR i kredyt konsumencki. Tak szerokie możliwości da Ci tylko kredyt konsolidacyjny, a procedura jego otrzymania nie zajmuje zbyt wiele czasu. Takie rozwiązanie z pewnością przyda się tym, którzy mają bardzo dużo zobowiązań finansowych i nie pamiętają o ważnych terminach. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Banku należy złożyć wymagany komplet dokumentów takich jak: dowód tożsamości lub kartę stałego pobytu w kraju. Oprócz tego bank wymaga dokumentów starych zobowiązań, którymi mogą być: umowy kredytu lub pożyczki, zaświadczenie o zobowiązaniu, zaświadczenie o wysokości aktualnego zadłużenia, zestawienie z rachunku bankowego, książeczka spłat, harmonogram spłat. Ponadto, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny wymagane jest również zaświadczenie o dochodach: umowa o pracę, renta, emerytura, dokument potwierdzający prowadzenie własnej działalności gospodarczej, umowa cywilno-prawna lub zaświadczenie z Urzędu Gminy/Miasta o dochodach z gospodarki rolnej. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny wystarczy przyjść do oddziału bankowego lub zadzwonić na infolinię banku.