Kredyt konsolidacyjny to najpopularniejsza forma połączenia wielu różnych zobowiązań finansowych w jedno. Przydaje się tym, którzy mają chwilowe problemy ze spłatą swoich należności i chcą mocniej rozciągnąć je w czasie, aby płacić niższą ratę, przy okazji nie przekraczając comiesięcznego harmonogramu spłat zobowiązania u wierzycieli. Jakie korzyści wiążą się z zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego?
W jakiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego?
Konsolidacja pożyczek będzie odpowiednim krokiem w sytuacji, gdy zaciągniesz zbyt dużo zobowiązań finansowych i nie jesteś w stanie obsłużyć ich zgodnie z harmonogramem spłat ratalnych. Jakie wymierne korzyści wiążą się z kredytem konsolidacyjnym? Jest to przede wszystkim opcja spłacania comiesięcznej raty zamiast ciągłego pamiętania o kilku różnych. W ten sposób łatwiej dopilnować wszystkich formalności i nie narobić sobie zaległości u wierzycieli. Drugą korzyścią, jaka wynika z konsolidacji pożyczek to ograniczenie liczby samych wierzycieli – z wielu do zaledwie jednego. W przypadku osób, które mają problem z udźwignięciem wysokości swoich zobowiązań i kwota comiesięcznej raty zaczęła je przytłaczać (na przykład ze względu na obcięcie premii w pracy) istotna jest możliwość ograniczenia zmniejszenia raty, co jednak wiąże się z wydłużeniem terminu uregulowania wszystkich należności. Co więcej, w przypadku konsolidacji dochodzi zazwyczaj do wyznaczenia zupełnie nowego terminu spłaty comiesięcznej raty, którą łatwiej dopasować do swojej indywidualnej sytuacji, na przykład dnia otrzymywania wypłaty od pracodawcy. Kredyt konsolidacyjny to także opcja na poprawienie swojej zdolności kredytowej. Dowiedz się więcej, wchodząc na stronę internetową https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.
Konsolidacja pożyczek – co warto jeszcze o niej wiedzieć?
Klient, który jest obciążony kilkoma zobowiązaniami finansowymi powinien wiedzieć, że konsolidacji pożyczek mogą udzielać wyłącznie banki. Tego typu usługi nie świadczą instytucje pożyczkowe czy parabankowe. Przejrzyj i porównaj ze sobą oferty poszczególnych banków, zgromadzoną w jednym miejscu na portalu www.totalmoney.pl. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny, koniecznie dokładnie i na spokojnie zapoznaj się z jej treścią. Sprawdź ją przede wszystkim pod kątem tego, czy bank sporządzający umowę wziął pod uwagę wszystkie Twoje zobowiązania, które chcesz połączyć w jedno. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, warto zwrócić uwagę na wysokość raty kredytu obliczonej po konsolidacji pożyczek w jedną. Ważne jest też wartość całkowitej kwoty do zapłaty. Osoba decydująca się na to rozwiązanie nie powinna również ignorować kosztów związanych z samymi czynnościami przygotowawczymi do udzielenia kredytu, którą bank na nią przerzuci. Pod uwagę należy wziąć też wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.
Kredyt konsolidacyjny – podsumowanie
Podsumowując, dla osób, które mają pozaciągane zobowiązania w różnych instytucjach finansowych, kredyt konsolidacyjny może okazać się ostatnią deską ratunku. Daje wiele możliwości działania i pozwala na spokojnie spłacać należności wobec wierzyciela. Chroni przed popadnięciem w większe długi lub – co gorsza – w spiralę zadłużenia. Aby jednak nie wpaść z deszczu pod rynnę należy zwrócić uwagę na zapisy umowy kredytu, przedstawione przez bank, wysokość nowej raty, którą przyjdzie spłacać co miesiąc, koszty udzielenia kredytu, a także formę jego zabezpieczenia. Dopiero wtedy można podjąć w pełni świadomą decyzję.