Czy opłaca się jeszcze kupować walutę w banku?

Często podróżujesz za granicę i przed każdym wyjazdem wymieniasz walutę w swoim banku? To samo robisz, kiedy rozliczasz się z zagranicznymi kontrahentami? Zapewne nie zdajesz więc sobie sprawy z tego, że w ten sposób niepotrzebnie tracisz pieniądze. Przekonali się o tym dobitnie zwłaszcza frankowicze, którzy popadli w finansowe tarapaty z powodu spreadu oraz wysokich marż naliczanych przez banki. Odkąd w 2011 roku weszła w życie ustawa antyspreadowa, to jedynie od nich zależy, gdzie wymienią walutę. Nie ma więc sensu wzbogacać banków, skoro istnieją znacznie tańsze rozwiązania.

Skąd się biorą tak duże rozbieżności?

Jeżeli do tej pory nie znałeś znaczenia pojęcia spread, powinieneś jak najszybciej nadrobić zaległości. Otóż jest to różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży waluty. Banki ustanawiając jej poziom, biorą pod uwagę średnie kursy NBP oraz uwzględniają dodatkową prowizję, która stanowi ich zysk. Ostatecznie klient kupuje walutę po wyraźnie zawyżonej kwocie. Możemy spotkać się na rynku ze spreadem sięgającym nawet blisko 10%.

 

A może wymiana walut przez Internet?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wysokość ponoszonego przez Ciebie spreadu może wynieść dokładnie 0%! Stanie się tak pod warunkiem, że zdecydujesz się wymieniać walutę za pośrednictwem elektronicznej giełdy społecznościowej. Jest to platforma gromadząca tysiące użytkowników, których główny cel jest jeden – dokonywanie transakcji walutowych po jak najkorzystniejszych kursach. Możesz zaproponować dowolną ofertę lub wybrać z puli tych, które są już udostępnione na giełdzie. Oszczędności, jakie dzięki temu osiągniesz, wyniosą nawet do 8% w porównaniu do kupna waluty w banku.

Płacisz ostatecznie niemalże niezauważalną prowizję. W przypadku najdłużej działającego serwisu Walutomat.pl kształtuje się ona na poziomie 0,2%. Planujesz regularnie zasilać swój wirtualny portfel wysokimi kwotami? Wtedy istnieje szansa, że zapłacisz jeszcze mniej – nawet do 0,06% marży.

 

Zysk widoczny gołym okiem

Jesteś wzrokowcem i lubisz mieć wszystko czarno na białym? Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ sprawdzisz w łatwy sposób najlepsze kursy wymiany najpopularniejszych walut. Są one zawsze aktualne, ponieważ aktualizują się co kilka sekund. Twoim oczom ukażą się najpopularniejsze warianty par walutowych, z uwzględnieniem średniego kursu na świecie. Zobaczysz najatrakcyjniejsze oferty użytkowników serwisu wymiany społecznościowej – z podziałem na kursy sprzedaży oraz kupna. Możesz zdecydować się od razu na zawarcie transakcji.

W przypadku pojedynczych operacji zysk nie będzie jeszcze tak wyraźny, jednak regularna wymiana walut poprzez giełdę pozwoli Ci oszczędzić kwoty liczone w tysiącach złotych. Jeśli każdego miesiąca wymienisz 1000 Euro, możesz już po roku mieć w kieszeni dodatkowe 2500 zł więcej. Czy można sobie wyobrazić łatwiejszy sposób na odłożenie pieniędzy?

 

Podsumowanie

Pora więc powiedzieć bankom „do widzenia”. Nie pozwól im wzbogacać się Twoim kosztem. Zacznij wymieniać walutę online i ciesz się realnymi oszczędnościami.