Logistyka zaopatrzenia w przedsiębiorstwie – optymalizacja dostawy wody do firmy

Logistyka zaopatrzenia stanowi dzisiaj istotny element prowadzenia przedsiębiorstwa.  Obejmuje ona między innymi ciągłość dostaw niezbędnych produktów, w tym wody. Codzienne dostarczanie wody butelkowanej do firmy jest jednak dość kłopotliwym rozwiązaniem, które generuje wysokie koszty. Jak można to zmienić? Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest wstawienie do biura dystrybutorów wody, a także zaplanowanie regularnych dostaw.

Proces zakupów stanowi jeden z strategicznych obszarów logistyki zaopatrzenia, której głównymi celami są:

  • obniżenie kosztów,
  • poprawa jakości potrzebnych produktów,
  • wprowadzenie usprawnień.

Zapewnienie ciągłości dostaw w znacznym stopniu wpływa na efektywną pracę firmy. Na podstawie wykonanego audytu logistycznego, który pozwoli uzyskać informacje o możliwościach i kierunkach poprawy aktualnej sytuacji, można wskazać sposoby usprawnienia działań logistycznych. Warto z nich skorzystać również w przypadku optymalizacji dostaw wody do firmy.

Dystrybutor wody – jak obniżyć koszty dostaw wody do firmy?

Wyposażenie biura w wodę zdatną do picia jest uregulowane prawnie przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy. Zaopatrzenie firmy w wodę butelkowaną z pewnością spełnia te wymagania, jednak nie w wystarczająco wydajny sposób. Częste kupowanie wody w butelkach wiąże się bowiem z koniecznością wydelegowania pracownika lub pracowników do zrobienia zakupów i dostarczenia zgrzewek z wodą, co skraca czas pracy zatrudnionych osób, a także generuje dodatkowe koszty.

Skutecznym sposobem na optymalizację dostaw wody jest wybór sprawdzonego producenta, który oferuje dystrybutory wody źródlanej do firmy oraz całkowitą obsługę dostaw. Jeśli zdecydujesz się na firmę Eden Springs, obniżysz koszty dostarczania wody w następujący sposób:

  1. Gdy zamawiasz butle z wodą źródlaną do dystrybutora wody, zyskujesz gwarancję jej regularnych dostaw. Usługa obejmuje również bezpłatny transport butli do siedziby firmy. Płacisz zatem jedynie za produkt, który jest Ci niezbędny i nie ponosisz dodatkowych opłat.
  2. Dla swojej firmy możesz ustalić indywidualny harmonogram, który zawiera liczbę butli z wodą oraz częstotliwość ich dostaw. Dzięki temu razem z dostawcą wypracujesz najlepszy sposób współpracy, co wyeliminuje problem nadmiernego bądź niewystarczającego zakupu wody.
  3. Dystrybutory wody można wydzierżawić lub wynająć. Dlatego nie musisz decydować się na zakup urządzenia, a tym samym zmniejszasz wydatki w firmie.

Logistyka zaopatrzenia – jak rozwiązać problem utylizacji plastiku?

Innym problemem, który pojawia się podczas dostaw wody butelkowanej do firmy, jest sposób utylizowania plastikowych butelek. Zakup ich dużej ilości wiąże się ze zwiększonym wytwarzaniem odpadów, co w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i do zwiększenia produkcji plastiku przez producenta wody. Ponadto częsty zakup wody w plastikowych butelkach sprawia, że częstotliwość wywozu śmieci rośnie, co wpływa także na budżet firmy.

Butle z wodą źródlaną Eden Springs, które zostały opróżnione, są zabierane przez dostawcę wody podczas realizacji nowej dostawy. Co więcej, kiedy firma decyduje się na dzierżawę dystrybutora wody, w znacznym stopniu ogranicza zużycie plastikowych butelek. Butle poddaje się bowiem recyklingowi i ponownemu użyciu nawet do 50 razy.

Jednym z zadań osób zajmujących się logistyką dostaw w firmie jest poszukiwanie sposobów na ograniczenie kosztów przy jednoczesnej realizacji zaistniałych potrzeb – w tym przypadku jest to zapewnienie stałych dostaw wody dla pracowników. Z tego względu warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje współpraca z dostawcą wody Eden Springs, oparta na pełnej obsłudze dystrybutorów wody w firmie. Dzięki temu woda do biura jest dostarczana w optymalny i ekologiczny sposób.