Suknia ślubna- kiedy i gdzie ją kupić

Suknia ślubna  jest niezwykle istotnym elementem ślubu, kiedy więc powinno się zacząć myśleć o zakupie tej szczególnej kreacji i gdzie tego dokonać?

Kiedy kupić suknię ślubną

Bardzo często ślub planujemy z dużym wyprzedzeniem, nawet dwuletnim. Suknia ślubna, tak ważna dla panny młodej, na której spoczywają oczy wszystkich podczas ślubu i wesela, jest jednym z tych elementów, o które zatroszczyć się trzeba odpowiednio wcześnie. Większość salonów rekomenduje wybór kreacji na około pół roku przed ceremonią, tak, by salon zdążył z jej uszyciem bądź zamówieniem. Sam etap szycia nie trwa tak długo ale na względzie trzeba mieć dostępność materiału i czasu krawca.

Specjaliści przestrzegają też przed zbyt szybkim zakupem sukni, powinno się to robić nie wcześniej niż rok przed ślubem. Suknia ślubna  to niemały wydatek, a panna młoda może kilkukrotnie zmienić zdanie. Warto pamiętać też, że w ciągu roku zdarza się zgubić zbędne kilogramy lub przytyć, a to będzie miało znaczący wpływ na dopasowanie sukni. Wskazane jest rezerwowanie terminów wizyt w salonach ślubnych, tak by konsultantka mogła nam poświęcić swój czas w pełni. Pamiętajmy też, że nowe kolekcje najczęściej pojawiają się w październiku-listopadzie. To sprawia, że mamy szansę w tym czasie na wybór takiego modelu, którego nikt jeszcze przed nami nie miał lub na zakup starszego modelu w atrakcyjnej, wyprzedażowej cenie.

Gdzie kupować suknie ślubne

Jest coraz więcej opcji zakupu sukni, każdy warto dobrze przemyśleć.

  • suknia używana i internet- niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena, wadą zaś, spore ryzyko niedopasowania sukni, której przeróbki u krawcowej mogą trwać dłużej i kosztować w sumie więcej.
  • salon sukien ślubnych- zazwyczaj kupuje się tu gotowy model, który jest następnie dostosowywany do poszczególnych klientek. Po wpłacie zaliczki salon zamawia suknię u projektanta i z pomocą krawcowej dopasowuje wszystkie szczegóły do konkretnej panny młodej.
  • szycie na miarę- krawcowej dostarcza się projekt sukni ślubnej. Po uzgodnieniu materiałów, ustaleniu rozmiaru i wszystkich innych detali, ok.miesiąc przed ślubem dokonuje się ostatecznej przymiarki i wprowadza niezbędne poprawki.

Coraz więcej projektantów oraz salonów pokazuje swoje suknie ślubne na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Warto więc z upatrzonymi propozycjami podejść do salonu i z pomocą konsultantów wybrać to co najciekawsze i najpiękniejsze. Projektantka Marta Trojanowska i jej strona SuknieBoho.pl to miejsce przyjazne każdej pannie młodej.