Ciekawe zastosowania sztucznych roślin? No pewnie, poczytaj sam.

Szukasz niebanalnych dekoracji do domu? A może zastanawiasz się nad wystrojem Twojej nowej restauracji? Mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne! Sztuczne rośliny - trwałe, niewymagające, bezpieczne - sprawdzą się w różnorodnych wnętrzach. Poniżej opisujemy kilka ciekawych zastosowań dla tych pięknych okazów.

Zalety sztucznych roślin

Zanim przejdziemy do ciekawych opcji na to, jak wykorzystać sztuczne rośliny zastanówmy się najpierw dlaczego warto to zrobić. Sztuczne kwiaty, drzewa, trawy czy liście mają wiele zalet. Być może najważniejszą z nich jest ich nieskazitelny wygląd. Nowoczesne okazy, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów wyglądają naprawdę dobrze. Odwzorowanie najdrobniejszych detali sprawia, że są niezwykle podobne do żywych roślin. Są przy tym od nich dużo trwalsze i odporne na uszkodzenia. Co ważne, nie wymagają codziennej pielęgnacji czy specjalnych warunków przechowywania. Są także bezpieczne dla alergików i nie przyciągają owadów. Czy to Cie przekonuje? My jesteśmy jak najbardziej za! A oto kilka nietuzinkowych pomysłów na to, jak wykorzystać sztuczne rośliny w różnorodnych wnętrzach.

Zieleń w kuchni

Jeśli urządzasz kuchnię o niewielkich rozmiarach być może niełatwo znaleźć Ci dekorację, która doda wnętrzu uroku, nie zajmując dużo wolnego miejsca. Co powiesz na zielone gałązki lub liście w butelce po coli? Albo zielony bukiecik zawieszony na płytkach? Fajnie wygląda także ramka z gałązek przyklejona na obecny już we wnętrzu biały obrazek. To przykłady na niewielkie ozdoby, które potrafią uczynić kuchnię bardziej przytulną w niebanalny sposób. Do bardziej okazałych kuchni polecamy roślinny obraz wykonany w całości ze sztucznych liści, gałązek dekoracyjnych czy traw.

Niebanalna łazienka

Chyba każdy dzisiaj ma w swojej łazience trawę z Ikei. Trochę wieje nudą, co? Jeśli masz ambicję na coś bardziej pomysłowego, mamy kilka propozycji. Jedną z nich jest liściasta aranżacja ułożona na ścianie nad wanną. To coś dla tych, którym marzy się kąpiel w tropikach. Kilka gałązek czy liści bambusa, filodendronu czy fikusa i marzenie spełnione! Przyjemna wizja, prawda? Dla fanów rozwiązań bliższym naszej strefie klimatycznej polecamy zielone girlandy, które łatwo przyczepić nad lustrem czy jako obramowanie wanny. Z nimi sterylny wystrój łazienki nagle staje się oryginalny i przytulny.

Salon marzeń

Kolejnym wnętrzem na naszej liście jest salon. To miejsce, w którym spędzamy wspólnie czas, dlatego jego ciekawy wystrój jest szczególnie ważny. Naszą pierwszą propozycją niebanalnej dekoracji do salonu jest wydruk żartu zrozumiałego tylko dla członków rodziny w ramce z gałązek fikusa. Kontrast bieli i ciemnej zieleni tworzy piękny efekt, a mina pełna konsternacji na twarzach gości to tylko dodatkowy plus. :) Innym pomysłem jest szklana misa obklejona zielonymi gałązkami lub liśćmi, w której możemy trzymać owoce, cukierki czy humorystyczne wróżby.

Niebanalnych zastosowań sztucznej roślinności jest naprawdę wiele. Czy któreś z wyżej wymienionych przypadło Ci do gustu? Roślinne obrazy, dodatki i kompozycje w ciekawy sposób odmieniają wnętrza, a formę i koloryt zachowują na długo. Czy to nie rozwiązanie idealne? :)