Modne siedziska

Część z Was pewnie pamięta, jak nieco ponad 10 lat temu bardzo modne były siedziska w kształcie wielkich kul, wypełnionych styropianem. Od około 2 lat wracają one do łask w sposób niezwykle intensywny. Oglądając wiele programów telewizyjnych związanych z aranżacją wnętrz łatwo można zauważyć, jak dobrze owe siedziska są dobierane do różnych stylów wnętrz.

Niezależnie od tego, czy utrzymana jest tematyka loftowa, styl klasyczny, hi-tec czy też minimalistyczny. Fenomen tego rodzaju siedzisk, kwalifikowanych jako pufy (z niemieckiego Sitzsack), wynika z faktu ich łatwego dopasowania do dowolnej aranżacji. Należy także wspomnieć o bardzo łatwych sposobach na utrzymanie takich puf w czystości. Nawet mając małe dzieci takie pufy się sprawdzają. Zostały oblane (pufy, nie dzieci) sokiem, ubrudzone wafelkiem czekoladowym, czy też najzwyczajniej naznaczone kredkami, flamastrem czy długopisem? Nic trudnego. Pokrowce z takich puf ściąga się bardzo łatwo, mogą być prawne w pralce. Są wykonane z materiału szybkoschnącego, dlatego też w ciągu kilku godzin po wypraniu nadają się do ponownego założenia. Wypełnienie stanowi worek wypełniony styropianowymi kuleczkami, dlatego też ponowne wypełnienie pokrowca nie stanowi najmniejszego problemu i powinno zająć mniej niż minutę. Spotkać się można też z pokrowcami wykonanymi ze skóry lub produktów skóropodobnych, których sposób konserwacji i czyszczenia wskazany jest w instrukcji producenta.

Bogata oferta kolorystyczna puf może przywrócić o zawrót głowy. Najpopularniejszym jednakże wzorem jest… piłka nożna. Właśnie ten wzór potrafi generować największą sprzedaż, zwłaszcza w okresie wielkich imprez futbolowych, takich jak finały Ligi Mistrzów, Euro czy też mistrzostwa świata.

Należy wspomnieć również o tym, iż siedziska występują także w innych kształtach. Mogą być ukształtowane niczym zwykły fotel, jednakże siadając na nim niemalże się „zapadamy”. Generuje to bardzo przyjemne odczucie, pozwalające odprężyć się po ciężkim dniu. Swoją drogą, takie siedziska można także spotkać w wielkich koncernach, gdzie osoby odpowiedzialne za pracę kreatywną pracują  między innymi na tego typu siedziskach.