Efektywne sporządzanie grafików czasu pracy

Tworzenie rozkładów pracy dla sporej ilości osób nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Tradycyjne metody wymagają czasu. Trzeba dobrze przeanalizować, czy ustalony harmonogram nie ma błędów i czy jest zgodny z Kodeksem Pracy. Natomiast w przypadku narzędzia online sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dzięki specjalnej aplikacji można o wiele efektywniej tworzyć grafiki. No właśnie efektywniej, czyli jak?

Przejrzyście, bezkonfliktowo, zgodnie z Kodeksem Pracy

Na kartce papieru, a nawet w arkuszu kalkulacyjnym nie jesteśmy zawsze w stanie sprawdzić wszystkiego. Musimy polegać na swojej spostrzegawczości, co wcale nie jest łatwe przy takiej ilości danych. Im więcej zatrudnionych osób, tym ciężej jest wszystkiego dopilnować. W przypadku InEwi, czyli wygodnej aplikacji służącej między innymi do sporządzania harmonogramów, zadanie to, staje się o wiele prostsze. Mamy ujednolicony system, który jest czytelny i pozwala tworzyć bezkonfliktowe harmonogramy dla pracowników.

Co więcej, jeśli informacje, które wprowadziliśmy, będą niezgodne z przepisami Kodeksu Pracy, to dostaniemy powiadomienie, które nam dany błąd wskaże. Nie zawsze można bowiem dostrzec na przykład fakt, że przekroczyliśmy już liczbę maksymalnych godzin w tygodniu dla konkretnej osoby, szczególnie w przypadku tych, którzy nie mają stałych godzin. Dlatego o wiele mniejsze jest tutaj prawdopodobieństwo wystąpienia pomyłki.

Szybciej oraz łatwiej

Intuicyjny kreator sprawi, że grafik pracy wykonamy o wiele sprawniej. Wygodne zarządzanie dokumentem daje możliwość kopiowania, przenoszenia, czy korzystania ze skrótów. Pozwala to między innymi powielać harmonogram, który jest podobny dla kilku pracowników, albo też nie zmienia się przez jakiś czas. Na tradycyjnym papierze musielibyśmy wszystko niepotrzebnie przepisywać. Wspomniana wcześniej przejrzystość również ułatwia zadanie i pomaga szybciej uporać się z takim obowiązkiem.

Wygodniej dla pracowników

Aplikacja InEwi to także wygoda dla osób zatrudnionych, którzy mogą zainstalować sobie taki program na swoim telefonie. Dzięki temu mają oni dostęp do gotowego grafiku przez cały czas. W razie wątpliwości można na bieżąco sprawdzać swoje dyżury. Oprócz tego, w przypadku jakichkolwiek zmian pracownik, dostaje wygodne powiadomienia SMS-em lub e-mail. Dodatkową funkcją jest zarządzanie urlopami właśnie z poziomu swojego telefonu. To nie tylko podgląd dostępnych dni wolnych, czy tych już wykorzystanych, lecz także elektronicznych wniosków urlopowych. Jak widać, InEwi służy również pracownikom.

Do zalet tego typu systemu raczej nie trzeba nikogo przekonywać, a już szczególnie osób, które InEwi używają. Zapewne nie każdemu jest łatwo przestawić się z tradycyjnej formy sporządzania grafików na wygodną aplikację, choćby z przyzwyczajenia. Jednak początkowa nieufność szybko ustąpi miejsca zadowoleniu z zaoszczędzonego czasu i wyeliminowaniu pomyłek.