Ponadczasowy dress code– klasyczne sukienki do pracy

Biuro to miejsce, w którym wygląd zewnętrzny odgrywa niezwykle istotną rolę. Każdy pracownik jest wizytówką firmy, reprezentuje ją swoją wiedzą, kompetencjami, doświadczeniem, ale też swoim wyglądem. W modzie damskiej od wielu sezonów zaszczytną wysoką pozycję zajmują sukienki. Niektóre kobiety sięgają po odważne kolory, są jednak takie, które są wierne ponadczasowej elegancji. Jakie klasyczne sukienki do pracy noszą nowoczesne kobiety biznesu?

Mała czarna z dużym potencjałem

Od momentu, kiedy Coco Channel pojawiła się w niej na okładce Vogue, upłynęło już 90 lat. Mała czarna ma już bardzo bogatą tradycję i długą historię, która nie ma jeszcze swojego zakończenia. Sukienki do biura w korze czarnym wciąż są kreowane w najnowszych trendach przez znane domy mody. Są kwintesencją elegancji i usposobieniem szyku. Występują dzisiaj w wielu fasonach oraz oryginalnymi dodatkami. Na okładkach znanych czasopism w ostatnim czasie pojawiały się czarne sukienki z krótkim rękawem i białym kołnierzykiem. Przeżywamy ponadto powrót lat 50. Czerń w połączeniu z białymi groszkami sprawdzi się idealnie za firmowym biurkiem. Dopełnieniem całości będą efektowne falbanki, które dodadzą stylizacji lekkości i dziewczęco uroku, wciąż pozostając elegancką stylizacją biurową. Czerń, groszki, długi rękaw i falbanki tworzą idealny zestaw, czego przykładem jest sukienka https://oh-my-wear.com/pl/kolekcja/sukienki/sukienka-nadia-black,p-68.

Jasny minimalizm

Nowoczesność to minimalizm, w pracy jest on jak najbardziej pożądany, dlatego sukienki do pracy warto wybierać, uwzględniając ich prosty fason i oszczędność w dodatkach. Biurowy uniform nie musi być w ciemnych kolorach. Chcąc nadać mu subtelnego i delikatnego charakteru, wybierz sukienki w jasnych barwach. Może być to beż, baby blue lub lily pink, czyli kolory, które są nieodłącznym elementem kobiecej szafy, nawet tej, w której dominującą rolę odgrywają czerń i granat. Praktycznie do każdej sylwetki pasuje sukienka w kształcie litery A, jak np. https://oh-my-wear.com/pl/kolekcja/sukienki/sukienka-lily-pink-powder,p-148.

Uniwersalna szmizjerka

Koszulowy krój, niewielkie guziki wysmuklające sylwetkę i oczywiście wiązanie w talii – czy masz już w szafie ponadczasową szmizjerkę? To sukienka, którą możesz nosić na co dzień i do pracy. Najczęściej kobiety decydują się na szmizjerkę w kolorze beżowym, zielonym bądź granatowym. A co powiesz na mocny róż? Sukienki do pracy w nowoczesnym wydaniu bardzo często przełamują obowiązujące schematy. Chcąc nadać jej elegancji, uzupełnij ją o czarną marynarkę. Nie zapomnij o szpilkach, najlepiej klasycznych, które również podkreślą biznesowy charakter Twojej stylizacji, którym tym razem zaskoczysz koleżanki z pracy.

Biznesowy dress code wciąż rządzi się swoimi prawami. Musi być elegancki i z klasą, ale niekoniecznie wciąż ten sam, jak kilkanaście lat temu. Nie obawiaj się  eksperymentować z kolorami i ponadczasowymi sukienkami w odświeżonej wersji. Więcej inspiracji dotyczących sukienek do biura znajdziesz w artykule https://oh-my-wear.com/pl/artykuly/aktualnosci/sukienki-do-biura-jakie-sukienki-do-pracy-wybrac-w-2018-