Kołdra obciążeniowa podczas podróży służbowej

Praca często wiąże się z odbywaniem podróży służbowych. Długie godziny spędzone w samolocie czy w pociągu mogą męczyć, rozdrażniać, wyczerpywać. Jak uprzyjemnić ten czas? Skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie kołdry obciążeniowej.

Zdecydowanie różni się ona od swojego tradycyjnego odpowiednika, gdyż zamiast ogrzewać, pełni przede wszystkim funkcję terapeutyczną. Wypełniona granulatem ze szklanej mączki lub żwirku akwarystycznego wywołuje głęboki nacisk, którego skutki wpływają pozytywnie na zarówno fizyczną, jak i psychiczną kondycję organizmu.

Kołdrę obciążeniową można stosować o każdej porze dnia, nie tylko w domu, podczas wypoczynku w łóżku, ale też siedząc w pracy, w samolocie czy w pociągu. Wystarczy zarzucić ją na ramiona lub na kolana.

Kołdra obciążeniowa na niewygodę podróżowania

Doskonale sprawdzi się zatem podczas podróży służbowej, która wymaga spędzenia długiego czasu w jednej, często niewygodnej pozycji. To powoduje wzrost napięcia mięśniowego.  Zaczynają doskwierać bóle kończyn i pleców. Działanie kołdry obciążeniowej, dzięki głębokiemu naciskowi, przypomina delikatny masaż, który działa rozluźniająco i odprężająco na cały organizm. Znikają dolegliwości bólowe i napięcie.

Kołdra obciążeniowa w łagodzeniu stresu

W ten sposób udaje się złagodzić także stres, jaki może towarzyszyć podróży służbowej. Jej celem nie jest przecież odpoczynek a obowiązki zawodowe. Poczucie odpowiedzialności, perspektywa oficjalnych rozmów, negocjacji wywołuje zazwyczaj niepewność i niepokój. Niektórzy próbują zwalczyć ten stan za pomocą środków farmakologicznych, choć lepszy efekt można osiągnąć, stosując kołdrę obciążeniową. Jej relaksacyjne działanie pomaga uporządkować myśli i się wyciszyć. Zanika rozdrażnienie wywołane dyskomfortem podróży, zniecierpliwieniem, czy zadaniami służbowymi do wykonania. Poza tym wpływ kołdry na czucie głębokie, pobudza wydzielanie serotoniny - hormonu szczęścia, odpowiedzialnego za dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie do życia. Podróżny optymistycznie podejdzie do stojących przed nim wyzwań i będzie nastawiony na sukces.

Kołdra obciążeniowa jak środek nasenny

Ponadto serotonina po jakimś czasie zamienia się w melatoninę, wpływającą na dobry sen. Dzięki temu uda się częściowo przespać bardzo długie podróże. Miną one szybciej, a po ich zakończeniu podróżujący poczuje się bardziej wypoczęty i pełen energii. Z pewnością przełoży się to na bardziej efektywną i skuteczną realizację obowiązków zawodowych. Warto zatem pamiętać o zabraniu kołdry obciążeniowej w podróż służbową, która za jej sprawą zamiast koniecznością i  obowiązkiem, stanie się przyjemnym doświadczeniem. 

Jest wiele producentów kołder obciążeniowych, ale my polecamy rodzimą firmę z Polski - https://senso-rex.com/