Jak działają szybkie pożyczki?

W sytuacji, gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki, najchętniej sięgamy po szybkie pożyczki. Liczba instytucji finansowych, a co za tym idzie i ofert, stale wzrasta na polskim rynku. Szybką pożyczkę obecnie możemy wziąć w kilka minut i to nie wychodząc z domu. Co powinniśmy wiedzieć, zanim zaciągniemy zobowiązanie?

Procedury i formalności

W Polsce, żeby otrzymać szybką pożyczkę przez Internet, klient musi mieć skończone 18 lat, posiadać dowód osobisty oraz polskie obywatelstwo. Cała procedura kredytowa zaczyna się od wypełnienia wniosku, umieszczonego na stronie pożyczkodawcy. Najczęściej sprowadza się to do podania podstawowych danych osobowych oraz numeru konta bankowego. Zdarza się, chociaż nie zawsze, że firmy pożyczkowe proszą o wysłanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości symbolicznego 1 grosza na wskazane przez nich konto, celem weryfikacji danych osobowych. W związku z tym, że pożyczkodawcy nie potrzebują żadnych zaświadczeń o zarobkach, czy umów o pracę – na tym formalności związane z szybką pożyczką kończą się i czasem już po kilku minutach dostajemy przelew na nasze konto. Więcej informacji znajduje się na stronie: polecampozyczke.pl.

Zabezpieczenia przy szybkich pożyczkach

Szybkie pożyczki online mają ogromna zaletę – firmy ich udzielające nie wymagają żadnych zabezpieczeń. Oznacza to, że możemy zaciągnąć zobowiązanie bez okazywania zaświadczeń zarobkowych oraz poręczycieli. Sprawa odbywa się anonimowo, bez udziału osób trzecich. Dodatkowo, firmy pożyczkowe nie sprawdzają swoich klientów w bazie danych BIK. Jedyna kontrola zachodzi w biurach informacji gospodarczej, gdzie pożyczkodawca znajduje informacje o naszych zobowiązaniach dotyczących czynszu, zaległych rat, czy rachunków telefonicznych.

System ratalny i terminy spłaty

Szybkie pożyczki cechują się tym, że nie spłacamy ich w ratach, ale jednorazowo, w wyznaczonym terminie, który najczęściej jest krótki. Musimy wiedzieć, że firmy udzielające pożyczek szybko i ograniczając się do niezbędnych formalności, podejmują ryzyko, które refundują sobie w oprocentowaniu, opłatach i wyższych prowizjach. Dlatego ważne jest, żebyśmy uważnie zapoznali się z listą ofert i odpowiednio ocenili nasze finanse, ponieważ wtedy zyskamy pewność, że spłacając pożyczkę, nie nadszarpniemy naszego budżetu.