NIEZWYKŁE HOTELE NA MALEDIWACH z CARTER®

Na szczęście istnieją jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie można powiedzieć, że czujemy się jak w raju. Gdzie zapominamy o pracy, codziennych obowiązkach i przyziemnych, trywialnych sprawach życiowych. Takimi punkcikami na mapie świata są „perełki” rozrzucone na wodach Oceanu Indyjskiego, czyli urzekająco piękne Malediwy.

Ten niewielki wyspiarski kraj leży około 1000 kilometrów na południe od Sri Lanki; podzielony jest na 26 atoli i orientacyjnie 1200 wysp. Tylko około 200 z nich jest zamieszkałych na stałe. Wszystkie wyspy znajdują się  zaledwie 1 metr ponad poziomem wody, co sprawia, że kraj ten jest niezwykle zagrożony globalnym ociepleniem klimatu i podnoszeniem się poziomu morza. To nie jest wcale przesada – należy tam się koniecznie wybrać, zanim znikną z powierzchni naszej planety i zanim będzie za późno! Położenie archipelagu blisko równika daje podróżnym gwarancje, że przez cały rok temperatura oscyluje wokół 29-30° Celsjusza. Aby poznać atmosferę i wczuć się w rajski klimat tych boskich wysepek najlepsza będzie osobista podróż aby ocenić, że miejsce nie jest ani trochę przereklamowane w ofercie elitarnego biura podróży CARTER® www.carter.eu.

Malediwy https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy według wytrawnych podróżników i wielu prestiżowych czasopism oraz rankingów zaliczany jest do grona najbardziej romantycznych i elitarnych miejsc na świecie. Luksusowe hotele prześcigają się w wyszukanych i autentycznych udogodnieniach, aby goście wracali do nich wielokrotnie.

Pomimo pozornych podobieństw obiektów wypoczynkowych na zewnątrz, każdy z nich jest oryginalny i na swój sposób zupełnie wyjątkowy i różniący się od hotelu z sąsiedniej wyspy.  Na odmienność składa się wiele czynników: wyszukana kuchnia, lokalna lub modernistyczna architektura, roślinność, kształt i wielkość wyspy, udogodnienia, zabiegi SPA i oferowane atrakcje

Poniżej przedstawiamy 2 niezwykłe i wyjątkowo luksusowe hotele na Malediwach, które są zupełnie różne ale każdy z nich jest warte swej ceny:

1.Velaa Private Island położona jest na dziewiczym atolu Noonu i jest prawdziwą „ perłą w kornie” jeśli chodzi o najlepsze hotele. Otwarcie hotelu miało miejsce w 2013 roku a od tego czasu prywatna wyspa stała się wyznacznikiem 6* luksusu i liderem w kwestii nienagannej obsługi na Malediwach. Jeszcze kilka lat temu niewielka wyspa Velaa była niezamieszkana a teraz to niezwykle elitarny obiekt turystyczny z 47 willami, który przyciąga wymagających Klientów z całego świata i gdzie można spędzić najlepsze wakacje w swoim życiu.

Na szczególną uwagę zasługuję prywatne i bardzo obszerne wille z czterema sypialniami, które oferują maksimum prywatności i spersonalizowaną obsługę oraz 2 baseny na wyłączność. Wille zlokalizowane na wodzie to naturalny wybór młodożeńców i osób poszukujących wyjątkowej i magicznej aury, w szczególności Romantic Villa, gdzie dopływa się z przystani łodzią.

Co wyróżnia hotel poza wysoka ceną? Wyrafinowana kuchnia, gdzie o potrawy dbają kucharze z całego świata, pole golfowe, korty tenisowe, własny samolot, piwniczka win, salon cygar kubańskich, ekskluzywne spa z profesjonalnymi zabiegami oraz fenomenalny klub dla najmłodszych.


2. Soneva Jani to butikowy hotel położony w atolu Noonu na Malediwach, z piękną laguną, śnieżnobiałymi plażami i tropikalną roślinnością. Soneva Jani, który został wybudowany z niezwykłym rozmachem, przenosi gości do innej rzeczywistości. Oferuje przestronne wille na wodzie i na lądzie, które zbudowane zostały z materiałów przyjaznych dla środowiska i urządzone przez Evę Shivdasani. Wille nawodne mają przesuwane dachy, baseny wypełnione wodą oceaniczną i własne zejścia do laguny, a niektóre posiadają zjeżdżalnie prowadzące z werandy wprost do wody! To jedyne tego typu wille na Malediwach!  Goście mogą udać się do wielu restauracji, wybrać się na piknik w stylu Robinsona Crusoe, delektować się obiadem na plaży albo zjeść lunch w ogrodzie. Warto też udać się na spacer w labiryncie z żywopłotu, zwiedzić okolicę łodzią lub rowerem, podziwiać podwodny świat w centrum nurkowym Soleni, odwiedzić obserwatorium lub oglądać filmy na świeżym powietrzu w Cinema Paradiso. Miłośnicy sportu mogą pójść na siłownię, poćwiczyć jogę lub zagrać w tenisa. Soneva Spa to doskonałe miejsce na relaks podczas holistycznych i tradycyjnych zabiegów. Najważniejsze udogodnienia hotelu to 25 willi, 5 restauracji i barów, prywatna laguna, spa, siłownia, pawilon do jogi, Soleni Dive Centre, kort tenisowy, sporty wodne oraz rowery.  Cinema Paradiso na świeżym powietrzu oferuje wieczorne seanse dla miłośników kina, a obserwatorium dostarcza niesamowitych wrażeń podczas nocnej obserwacji gwiazd. Nie sposób tam się nudzić. Dla rodzin przygotowany jest wspaniały plac zabaw dla dzieci, biblioteka oraz oferta rejsów w poszukiwaniu delfinów i żółwi morskich.

Biuro CARTER jest przedstawicielem w Polsce wyżej opisanych hoteli i posiada bezpośrednie, preferencyjne stawki dla swoich Klientów.

Zapraszamy do wizyty w biurze przy ul. Hożej 50/23 w Warszawie i do kontaktu:

Inspiracje podróżnicze i relacje z naszych wypraw: https://carter.eu/blog/

travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos